novinky

Ojedinělá akce!

Velký výprodej šungitových pyramid s nepatrným poškozením!
Slevy 30 až 70%!

Kde?  Na adrese služby Osobní odběr - Sokolovská 82, Praha 8
Kdy?  6. února (pondělí) od 10:00 do 17:30
        10. února (pátek) od 10:00 do 15:00
Více informací na stránce eshopu Tvojezdravi.eu

Kniha o šungitu Nové vydání

Nakladatelství Lott připravuje nové rozšířené vydání, doplněné o nové informace, zkušeností uživatelů šungitu a ilustrace.
Plánovaný termín - duben 2017


Šungitová pyramidka na Severním pólu!

V dubnu 2013 známe ruské cestovatele Fedor Koňuchov a Viktor Simonov startovali z hlavního města Karélii Petrozavodsku směrem Severní Pól - Grónsko.
Na Severním Pólu oni nechali vlajku Karélii a pyramidu ze šungitu - unikátního kamene, jehož jediné naleziště na Zemi se nachází v Karélii.
Pyramidka byla vyrobena na tytéž firmě, kde kupujeme šungitové výrobky i my.

šungit - magnet V naši maloobchodní nabídce se objevily novinky - Kamenné kostky na chlazení nápojů.
Kamenné chladicí kostky se používají místo ledu na chlazení nápojů, aniž by to je rozředilo roztátou vodou a pokazilo jejich kvalitu.
Hodí se především do whisky apod. a také pro džusy, šťávy, koktejly, aj.
Nabídku kamenných chladících kostek najdete ZDE


Související stránky

Šperky ze šungitu. Kolekce AM

    Ojedinělá kolekce autorských šperků brněnské umělkyně Anastázie Matouškové představuje sety a jednotlivé náhrdelníky, náušnice a náramky ze šungitu a jiných přírodních kamenů.

    Originální ručně dělané šperky ze šungitu, polodrahokamů, pravých perel, stříbra, dalších přírodních materiálů také v kombinaci s českým sklem a rokailem jsou nádherně sladěné barevně, tvarově a energetický, s citem pro detail a vlastností kamenů.

    Harmonickým spojením různých léčivých kamenů v jednom šperku dochází k synergickému posílení jich léčivého působení. Kombinace je volena tak, aby celek tvořil nejenom estetický ale i energetický vyvážený šperk.

    Šperky slouží jejich nositeli nejen ke zkrášlení ale také ochraňují před negativními vlivy, harmonizují, dodávají sebejistotu, sílu a vitalitu.

    Každý kus je jedinečným originálem ruční práce a ukázkou precizního zpracování.

Celá kolekce je k vidění v našem e-shopu na stránce Šungit - šperky ze šungitu a léčivých kamenů.

   Anastázia Matoušková -

autorka kolekce originálních šperků a bižuterie z polodrahokamů, šungitu a dalších léčivých kamenů
Výroba šperků, amuletů i talismanů přirozeně vyplynula z jejího mnohaletého zájmu o starověkou symboliku.
Léčivé šperky AM kolekceSvé ruční výrobky postupem času doplňovala o malbu meditačních polštářů s posvátnou geometrií, obrazů, oděvů a doplňků se symboly a obrazci všech kultur světa.
Navštívila mnoho silových míst planety Země, kde si mohla v praxi vyzkoušet také působení vibrací léčivých kamenů.
Nepřekonatelným zážitkem zůstává pobyt ve Velké pyramidě v Gíze s meditačními žezly a harmonizéry ze šungitu, přesně tak, jak je používali egyptští faraoni a také návštěva mayských pyramid a chrámů, opět s využitím působení těchto nejstarších bytostí z říše minerálů.

Drahé kameny a jejich účinky vnímá jako archetypy, které fascinovali každou kulturu.

Jejich používání a nošení bývalo v minulosti vždy výsadou králů, šamanů, strážců moudrosti a vědění.
Ať už se jedná o nejstarší národy Sumeru, Egypta, Číny, všech částí amerického kontinentu, všichni byli fascinováni tyrkysy, karneoly, lazurity a jadeity či nefrity, podobně jako obsidiány a křišťály.
V krystalech je zakódována moudrost a evoluce planety Země. Jejich vibrace působí na tělesnou, mentální, citovou i duševní složku člověka a všech živých bytostí.
Tím jsou šperky s polodrahokamy předurčeny pro holistickou léčbu.
Přirozeně umí navodit stav rovnováhy a tak svými vibracemi působí na podvědomí.
To většinou vnímáme jako neidentifikovatelný příjemný pocit, klid a okouzlení. Propůjčují sílu a energii. Čím více jim porozumíme, tím účinněji nám pomáhají.

Anastázia svoji výtvarnou činnost čím dál víc směřuje k zobrazování tvarů z tzv. posvátné geometrie, tedy základních principů, forem a poměrů zakódovaných ve struktuře živých buněk a atomů, v celé přírodě i vesmíru.
Úžasným spojením je použití šungitu ve špercích se znalostí jeho krystalické geometrické mřížky.
Tento výjimečný kámen ve svých molekulách spojuje pěti a šestiúhelníkové struktury, což v jazyce symboliky znamená propojení mikrokosmu a makrokosmu.
Této harmonii se snaží přiblížit ve všech svých aktivitách a získané znalosti zakomponovat i do ozdravných, relaxačních a meditačních cvičení systému Ya-Su (zakladatel Miloslav Matoušek), kterému se věnuje od roku 1999 a v posledních letech také jako lektorka.
I zde se projevuje umění propojit jednotlivé harmonizující složky a to pohybem těla, působením speciálních zvuků a uvědomováním si souvislostí.
S narůstajícími znalostmi o tvarech a symbolech se ve všech jejich aktivitách prolíná touha po nalezení vesmírné dokonalosti a přijetí lidské jedinečnosti.
Tak jako v každé molekule uhlíku je zakódovaná dokonalost diamantu a výjimečnost fullerenu.

Upozornění!


    Všechny výrobky z pravého šungitu včetně šungitových korálků mohou ze začátku trochu špinit ruce a tělo. Naše šperky jsou ošetřené proti černění.

    Nošením šungit ztratí svůj počáteční lesk a získá sametově matný povrch. Hluboká matná čerň šungitových korálků bude dokonale ladit s leskem a barvou polodrahokamů, skleněných a kovových komponentů šperků.

    Protože každý kamenný korálek je jedinečný a neopakovatelný originál mohou se šperky v některých detailech od fotografií nepatrně lišit.


    ZDE si můžete všechny magické a léčivé šperky z kolekce AM prohlédnout, případně i koupit.