Novinky
Šungitový aplikátor - léčivá masážní pomůcka

Aplikátor ze šungitu je příkladem synergického posilování léčivých účinků masážní podložky Kuzněcova a přírodního minerálu šungitu.     Šungit patří v oblasti svého vyskytu mezi od pradávna známé a využívané léčivé kameny.  Šungit má...

více
Šungitové mýdlo

  Léčivé šungitové mýdlo s vysokým podílem rozemletého šungitu a esenciálních olejů. Nabízené šungitové mýdlo je čístě přírodní produkt ojedinělé kvality.   Více na stránce Šungitové mýdlo   Koupí šungitového mýdla přispějete na činnost chráněné dílny pro handicapované

více

Úprava vody šungitem

Úvod Šungitová voda

Šungitová voda. Příprava, doporučení a rady

Díky svým sorpčním, katalytickým a baktericidním schopnostem šungit čistí vodu:

- od organických příměsi včetně ropných produktů a sloučenin obsahujících chlor, dusičnany a amoniak;

- od mnoha kovů a nekovů;

- ničí vibria cholery, streptokoky, jiné bakterie;

- plni funkci destrukturátora, který z energetické paměti vody odstraňuje informaci o škodlivinách, jež se v ní dříve nacházely,

- napravuje její energeticko-informační strukturu; obohacuji vodu stopovými prvky důležitými pro organismus.


     Prokázáno, že šungitová voda je zdraví prospěšná, avšak je třeba mít na pamětí že se nejedná o léčivo. Šungitová a fullerenová voda se používá jen jako prevence nebo jako podpůrný prostředek při léčbě onemocnění.


Jak vybrat šungit vhodný na úpravu pitné vody

Na úpravu vody je vhodný šungit s obsahem uhlíku cca 30% v jakémkoliv tvaru (kostky, neopracované kousky, drť, štěrk, pyramidy aj výrobky).

Šungitový štěrk nebo drť doporučujeme získané drcením větších kousků šungitu, jsou čistší než těžené.

Kvůli nebezpečí konzumace drobných úlomků kamene nedoporučujeme písek a extra jemnou drť. Obzvlášť s velkou opatrnosti je třeba použivat na úpravu vody elitní šungit kvůli velkému nebezpečí malých drobků.

Při použivání elitního šungitu následná filtrace vody je nutná.

 

Nejlepší jsou kostky, oblázky a větší kousky neopracovaného šungitu, pyramidy, koule apod.

Před použitím musíte šungit důkladně umyt!
Na 1 až 2 l vody stačí 100 - 150 g šungitového štěrku, drtí, úlomků. Podrovný návod najdete v přibalovém letáku.

 

koupit_sungit

 

Pyramidální šungitová voda

Pro energetické číštění a nabíjení vody nejúčinnější je šungitová pyramida. 

Ponořená do vody šungitová pyramida tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní lék. Malou pyramidku (4 až 5 cm) ponořte do 2-3 l vody se štěrkem, a postavte nádobu na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití.

Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat.

K ozdravně léčebným účelům doporučujeme pít pyramidální vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na to, kdy jíte.

Je zaznamenáno, že: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, je pociťován příliv sil a energie. Terapie touto vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy.


Používání šungitové vody v kosmetice: ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky, alergické vyrážky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů.
Teplá šungitová voda je výborný prostředek pro léčebný výplach a kloktání: při bolestech v krku, ústní dutině, v nose a při parodontóze,  při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd.

Velice zdravé jsou šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stress, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají i vážnější problémy - loupající se kůže, ekzémy, plísně, alergie.

 

Jak dlouho šungit vydrží. Čištění šungitu

Čím částeji budete šungit umyvat, tím délé Vám bude sloužit. Pyramidy, oblázky, větší úlomky se umyvají snadno. Štěrk se musí pravidelně propírat dvakrát - třikrát do měsíce. Záleží na znečištění vody. K regeniraci můžete použit horký roztok pitné sody nebo ocet, kam šungit na pár hodin ponoříte a pak proplachnete tekoucí vodou. Po několika měsících můžete přidat nějaké malé množství nových úlomků. 

 

koupit_sungit

googlea89a0db4f84474f8.html