Novinky
Šungitový aplikátor - léčivá masážní pomůcka

Aplikátor ze šungitu je příkladem synergického posilování léčivých účinků masážní podložky Kuzněcova a přírodního minerálu šungitu.     Šungit patří v oblasti svého vyskytu mezi od pradávna známé a využívané léčivé kameny.  Šungit má...

více
Šungitové mýdlo

  Léčivé šungitové mýdlo s vysokým podílem rozemletého šungitu a esenciálních olejů. Nabízené šungitové mýdlo je čístě přírodní produkt ojedinělé kvality.   Více na stránce Šungitové mýdlo   Koupí šungitového mýdla přispějete na činnost chráněné dílny pro handicapované

více

Pyramidy, koule ze šungitu. Doporučení k použití

Úvod Pyramidy a koule

Šungitová pyramida

Pyramida je známa a užívána od pradávna jako tvarový záříč. Šungitová pyramida je příkladem synergického posílení vlastností pyramidy (tvaru) a šungitu (materiálu).

 

 Odstranění vlivu geopatogenních a technogenních zón za pomoci pyramidy

Pokud chcete se zbavit dlouhodobé podrážděnosti, únavy a neklidu, stačí jednoduše rozmístit ve Vašem pokoji šungitovou pyramidu a Váš pokoj pro vás přestane být rizikovou zónou. Odstraní se nepříjemné působení GPZ, elektromagnetických polí, počítače, televize atd.

 

Pyramida musí být vždy orientovaná podle světových stran.


Umisťovat šungitovou pyramidu bezprostředně pod posteli se nedoporučuje.


Okruh působení pyramidy (s délkou základny cca 5 cm) je minimálně 5 metrů.

Jednou za měsíc můžete provádět energetické čištění pyramidy. Stačí opláchnout pyramidu vodou a podržet ji na sluníčku (na čerstvém vzduchu) cca 1 hodinu.

 

 

Pyramidální voda. Nabíjení vody za pomoci šungitové pyramidy

     Ponořená do vody šungitová pyramida tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní lék.

     Malou pyramidku (40x40 až 50x50 mm) postavte na dno skleněné nádoby na 2-3 l vody, a postavte ji na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití.

     Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat.

     K ozdravně léčebným účelům doporučujeme pít pyramidální vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na to, kdy jíte. Je zaznamenáno, že šungitová voda: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, je pociťován příliv sil a energie. Terapie touto vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy. 
     Používání šungitové vody v kosmetice: ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky, alergické vyrážky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů. 
     Teplá šungitová voda je výborný prostředek pro léčebný výplach a kloktání: při bolestech v krku, ústní dutině, v nose a při parodontóze,  při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd.

     Velice zdravé jsou šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stress, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají i vážnější problémy - loupající se kůže, ekzémy, plísně, alergie.


     Více o šungitové vodě na stránce Šungitová_voda

 

 

 

Masážní koule ze šungitu

sungit_koule_masazni    Dle výsledků a efektivity můžeme cviky se šungitovými koulemi zařadit mezi nejlepší prostředky pro udržování vysoké práceschopností a aktivní dlouhověkostí.


    Pravidelná cvičení s koulemi dávají bystrost mysli a sílu rukou, starším lidem pak pomáhají se zbavit pocitu znecitlivění končetin, udržují paměť a mozkovou způsobilost, pomáhají bojovat s únavou. Cviky s šungitovými koulemi zlepšují krevní oběh, normalizují tlak, odstraňují křeče, třas rukou, zlepšují pohyblivost kloubů, napomáhají sladění pravé a levé mozkové hemisféry.

    Koule mohou být použité pro relaxační a meditační účely


    Pozitivní vliv masáží šungitovými koulemi se vysvětluje vlastnostmi šungitu a také energetickou vazbou existující mezi zápěstím a centrální nervovou soustavou. Kromě toho na prstech a dlaních rukou se nachází aktivní body, které mají přímou souvislost s vnitřními orgány a ovlivňují jejích funkčnost.


    POZOR! Šungitové výrobky mohou ze začátku špinit ruce.

 

Všeobecná doporučení pro cvičení s koulemi

  1.  Pro  ozdravný trénink není nutné dělat složité triky či vyvíjet abnormální námahu, dobré výsledky přinesou i ty nejjednodušší cviky: tření koule ve dlaních, otáčení dvou kouli ve dlani ve směrů  a v protisměru hodinových ručiček.
  2. Je nutné dodržovat pravidelnost  cvičeni a postupně zvyšovat zátěž.
  3. Doporučujeme střídat cviky se stisky a cviky na rotační pohyby. Je nutné se vyhnout bolestivých pocitu. Při cvičení není doporučováno napětí nezainteresovaného svalstva které není ve skupině jíž procvičujeme (sval ramenní, rameno, krk a záda) a také se vyvarovat zbytečných pohybu (zaklánění hlavy, zvedáni ramen a rozpažování)
  4. Na počátku se doporučuje vybrat si koule středních rozměrů, po zvládnutí základních cviku, pořídit si koule různých velikosti pro dosažení rozmanitého napětí provádět cviky se 3-4 koulemi.
  5. Doporučujeme vykonávat cviky neméně než 10 min denně.
  6. Snažte se nedívat během cvičení na koule nýbrž se zaměřte na pocity ve Vašich rukách, který Vám cviky přináší.

 

Šungitová vejce 

    sungit_koule_vejceVejce jsou známým a velmi populárním tvarem v magii, ezoterice, léčitelství. Již odpradávna bylo vejce považováno za symbol plodnosti, zrození, nového života i hojnosti.

    Kamenná vajička slouží k ochraně a čištění prostředí a jemnohmotných těl majitele, k odstránění negativních energií a bolestí, zpevnění imunity apod. 

    Šungitová vejce jsou vhodná i na masáž reflexních zón a také k relaxačním a meditačním účelům.

 

 

  

koupit_sungit

googlea89a0db4f84474f8.html